Не деякі товари в світі ціна зросла в рази з певних причин, й навіть перевищила вартість Bitcoin і прибутковість американського фондового ринку.   

Про який товар йде мова, повідомляє MarketWatch. 

Ціни будуть й далі зростати

Вказується, що в 2024 році какао демонструє найбільший приріст серед усіх основних товарів. Ціни на нього зросли на 185%. Такі темпи зростання вартості просто приголомшливі, але це не остаточне підвищення. 

Як вказують дані ING, маркетинговий рік 2023-24 завершився найбільшим глобальним дефіцитом какао за останні 60 років. Станом на 20 грудня ф’ючерси на какао з поставкою в березні встановили ціну $11,954 за метричну тонну, з початку року ціна зросла на 185%. 

В якості порівняння вказується, що біткойн зріс на 128%, а індекс S&P 500 – лише на 25%. Основною причиною такого подорожчання какао вказують несприятливі погодні умови в Кот-д’Івуарі, який є найбільшим виробником какао у світі. 

Вказується, що також суттєво зросли ціни на апельсиновий сік – на 75%, а на каву – на 73%. Міжнародна організація з виробництва какао прогнозує, що глобальний дефіцит у сезоні 2023-2024 досягне 478,000 метричних тонн. Очікується падіння світового виробництва на 13,1%, а запаси скоротяться на 26,8%.  

Однак, попри таке значне подорожчання, попит на какао залишається стабільним. Теж саме стосується й шоколаду. Тому, ціни на шоколад в усьому світі можуть різко зрости.